top of page

אינג'קטורים

התקשרו עכשיו
054-6555772

מהו האינג'קטור?

האינג'קטור (מזרק) הוא מכשיר להעברת דלק לסירוגין לצילינדר המנוע בזמנים המסונכרנים עם המנוע. מחטי הזרקה משמשות כשסתומים לפתיחה או סגירה של מעבר לחור המזרק. למזרקים המונעים בדלק יש קצה אחד של המחט טעון מראש בכוח קפיצים, והשני חשוף לדלק בלחץ גבוה.

כאשר המחט סגורה כנגד המושב, זה אומר שכוח הקפיץ גדול מהכוח הנובע מלחץ הדלק. על מנת להתאים לחץ זה יש להשתמש במשאבה המופרדת ממזרק דרך צינורות או שיש לחברה ישירות למזרק.

לחץ הדלק עולה לרמה שגדולה מכוח הקפיץ, מה שגורם למחט להתרחק מהמושב ולכן מתחילה הזרקת הדלק. כאשר לחץ הדלק יורד, זה לא מספיק כדי להתגבר על כוח הקפיץ, שדוחף את המחט לאחור לכיוון המושב שלה ומסיים את אספקת הדלק. 

במזרק המופעל פנאומטית, למחט קצה אחד שואב אבק, והקצה השני חשוף ללחץ דלק על ידי חיבור לתא. על ידי התאמת הלחץ ההידראולי בתא זה, הוא יוצר כוח מעלה או מטה על המחט באמצעות מנגנון השאיבה שלה אשר פותח או סוגר אותה כנגד מושב המחט.

לאחרונה יוצרו מזרקים עם מחטים המופעלים על ידי מכשירים פיזואלקטריים. אלמנט העשוי מחומרים פיזואלקטריים מחובר מכנית לקצה אחד של המחט.

על ידי שינוי הפוטנציאל החשמלי על פני אלמנט פיזואלקטרי, האלמנט מתרחב או מתכווץ, בגלל ההפוך האפקט הפיזואלקטרי, כדי לשנות את מיקום המחט כדי להתחיל או להפסיק את הזרקת הדלק. 

בדומה לאינג’קטור הפיזואלקטרי, ניתן להשתמש גם בחומרים מגנטסטרטיביים להפעלת המחט. במקרה זה ניתן לשנות את המימד של אלמנט מגנטסטרקטיבי על ידי מריחת שדה מגנטי עליו. 

מחט מזרק ניתנת לשליטה אלקטרונית על ידי סולנואיד. במזרק מותקן מכשור המחובר מגנטית לסליל מגנטי ולליבה פרומגנטית.

מה חשיבות האינג'קטור?

כדי שמנוע בעירה יפעל, היחס בין הגזים לדלק צריך להיות מווסת באופן שיוצר מספיק אנרגיה. בהתחשב בעובדה שאתה חושב לבנות משלך, חשוב מאוד לוודא שהיחסים נכונים וייקח הרבה זמן.

אחת המשימות החשובות ביותר בעת יצירת מערכת הנעה היא לשלוט בהעברת הדלק לצילינדר המנוע. הסיבה לכך היא שיש לה תפקיד מכריע בהבטחת בעירה יעילה ותפעול יעיל.

מחט השולטת במעבר הדלק לחור ההזרקה ומופעלת מלחץ הדלק ועם קפיץ. שסתום זה שומר על איזון בלחץ ומבטיח שמירה על זרימה מספקת כאשר יש בו תנודות.

מהם היתרונות של שימוש באינג'קטורים?

שלטו בכמות הדלק שאתם צורכים – שליטה מלאה במערכת הדלק יכולה לאפשר לכם לשמור על צריכת דלק מדויקת ולהפחית את הזיהום.

הכנסת דלק מבוקרת מבטיחה בעירה אופטימלית ומשוב כוח למנוע המכונית. יותר מדי דלק הנשאב לתא יגרום לדליקה שגויה, מה שיוביל לתפוקת הספק נמוכה. לכן חשוב לעקוב אחר הביקוש ולווסת את ההיצע בהתאם על מנת שמנוע הרכב יפעל בצורה חלקה.

חווית הנהיגה הופכת יציבה יותר בעת החלפת הילוכים או לחיצה על דוושת הגז - כמות הדלק המוזרקת למנוע עקבית יותר, כך שגם בתנאי שטח מורכבים וכאשר יש צורך להעביר הילוכים במהירות, הנהיגה עדיין חלקה.

יעילות הדלק חשובה מאוד, כמו גם חווית הנהג. מערכות הזרקה יכולות להרחיב את הטווח ב-50% (לדוגמה) בנוסף לספק נסיעה חלקה ושקטה יותר. העלויות נמוכות יחסית וקשה להתעלם מהיתרונות.

למה חשוב לבחור אינג'קטורים איכותיים?

אם רוצים להפחית את צריכת הדלק, אז חשוב לאזן את תמהיל האוויר והדלק כמה שאפשר. כתוצאה מכך, אינג’קטורים איכותיים משחקים תפקיד גדול במיוחד בהצלחת המנוע שלך.

מערכת גלגלים חדשה ואיכותית תעזור לכם לשמור על רמה מינימלית של תנאי נהיגה. אבל אם אתה רוצה שהאינג’קטורים שלך יעבדו במיטבם, יש לשדרג אותם שעה אחת מראש. זה הוא שדרוג שמקפיץ את יכולות המנוע שלכם פי כמה וכמה והוא חשוב למי שרוצה לייצר כוח מנוע משמעותי, לנסיעות באזורים לא קלים לתמרון.

הפיכת המכונית שלך לרכב היברידי או חשמלי חשובה לאיכות הסביבה וליעילות הדלק. נכון לעכשיו, מכוניות ידידותיות לסביבה תופסות כמו אש בשדה קוצים (משחק מילים).

מה חשוב לדעת לגבי שיפוץ אינג'קטורים?

שיפוץ מזרקי דיזל מתבצע רק במכון דיזל המותאם במיוחד לביצוע עבודה מסוג זה.

באינג'קשן טק קיים כל הציוד המקצועי הדרוש לשיפוץ וניקוי מזרקים/אינג'קטורים לרכב ולתעשיה.

הסימנים המעידים על כך שיש לבצע שיפוץ מזרקים/אינג'קטורים לרכב כוללים בין היתר:

מנוע הרכב שלא נשמע סביר, רעידות במנוע הרכב, הנעה קשה, רכב שמעשן, סחיבה ירודה וצילצולים במנוע.

כל רכב חייב שיפוץ מזרקים כחלק מהטיפול השוטף בו.

יצרני הרכבים ממליצים לשפץ מזרקים/אינג'קטורים אחת ל- 100,000 ק"מ. 

חשוב לזכור שכשאר ישנם מזרקים תקולים ברכב, יצוצו תופעות לוואי כמו מסנן חלקיקים שנסתם, טורבו נשרף מעודף סולר ולעיתים סדקים בבוכנות המנוע.

צרו קשר עכשיו
וקבלו מאיתנו את השירות המקצועי 
המנוסה והאמין ביותר
bottom of page